Dobrodruh - Snílek - Romantik - Milovník přírody, historie, záhad a McDonald's

Literatura | Bez gravitace a neviditelní

www.fosar-bludorf.com

bez_gravitace_a_neviditelni.gif
Autor: Grazyna Fosarová & Franz Bludorf
Kategorie: naučné: sci-fi, fakta, záhady

Hodnocení (maximálně 10): 7 **********

Jedná se o knihu z edice "Největší záhady světa". Jak název díla napovídá, je jeho nosným tématem problematika antigravitace a neviditelnosti, přičemž ukazuje, že tyto jevy spolu úzce souvisejí. Kromě spekulací na téma dosažení takových efektů exotických technologiemi v rámci tajných projektů, seznamuje čtenáře i s částečně zdokumentovaným skutečným případem. Naznačením myšlenky, že antigravitace stojí za pozorováním neidentifikovaných létajících předmětů a mimozemšťanů, avšak jinak než čistě způsobem pohonu kosmických plavidel, autoři přecházejí k fenoménu UFO, přičemž mu věnují nemalou část knihy. Návratem k tématu možného propojení UFO a antigravitačních technologií, tentokrát rozebíranému podrobněji, se kruh uzavře. Jak pasáže o antigravitaci, tak ty o UFO - na spojení obého nehledě - nabízejí zajímavé informace. Za část o UFO lze uvést třeba zprostředkovaní metody vyvinuté speciálním oddělením britské vojenské špionáže DI55 jak takový zdánlivě či skutečně neidentifikovaný létající objekt správně zařadit, za část o antigravitaci pak namátkou souvislost tohoto jevu s tvarem šestiúhelníku, a tudíž např. s podobou včelího plástu nebo strukturou křídla u létajícího hmyzu se zavalitým tvarem těla.

Zadní strana knihy:
V knize se mimo jiné objasňuje strategie vlád Británie a USA, které dodnes zcela odlišně interpretují fakta o výskytu UFO. Dočteme se například o přísně tajné britské studii DI55, kterou si objednala vláda Jejího Veličenstva. Měla zodpovědět dvě podstatné otázky: Existují UFO, a pokud ano, představují potenciální ohrožení Velké Británie? Na první otázku odpovídá závěrečná zpráva jednoznačně ANO a na druhou stejně důrazně NE. Studie však připouští možnost, že nelze vyloučit ani pozemský původ UFO, byť to považuje za málo pravděpodobné. Američané sice až s nápadnou důsledností odvádějí od obdobných názorů pozornost nebo je dokonce systematicky zpochybňují, ovšem s velkou pravděpodobností technologie podle principů UFO vyvíjejí!
Antigravitace je na pořadu dne, tvrdí autoři a velmi čtivým způsobem nás o tom přesvědčují, což lze doložit výčtem témat některých kapitol: Existence vojenských základen pro aktivní obranné zásahy v kosmu. Technologie zneviditelňování a nepodléhání gravitaci. Vícedimenzionální vojenské létající objekty. Antény pro kosmickou komunikaci. Temná hmota a hybridní technologie. Kontrola mysli a vytváření nepřítele s ohledem na potřebu vývoje a zkoušení nejmodernějších zbraní... atp.

prestonchild.com