Dobrodruh - Snílek - Romantik - Milovník přírody, historie, záhad a McDonald's

Literatura | Douglas Preston & Lincoln Child | Falešná hra

www.prestonchild.com

falesna_hra.gif
Kategorie: román: thriller

Hodnocení (maximálně 10): 8 **********

Gideon Crew na své druhé misi. Tento román je postaven na na první pohled nikterak originální zápletce a čtenář má navíc pocit, že mu autoři odkryli motiv zločinu už na začátku, že je třeba ho jen vyřešit, ale k zásadnímu zlomu v odkrývaní jeho podstaty, že už nedojde. Cožpak taky může být něco nebezpečnějšího než jaderný teroristický útok? Může. Pokud vás zajímá o co se jedná, najeďte myší sem. Zvrat ve chvíli, kdy už se zdá, že je jasné, jak jsou karty rozdány, je možná trochu předvídatelný... a zbytečný, chtělo by se říct. Chyba lávky. Jak se totiž ukáže, potřeba rozhodně byl, neboť se ve skutečnosti nejednalo o laciné prvoplánové překvapení, nýbrž o základní stavební kámen strhujícího finále. Jako perličku lze uvést, že jsou do fiktivního příběhu zakomponována jména Jamese Rollinse, Lee Childa a dalších skutečných autorů.

Text ze záložky: Geniálního podvodníka Gideona Crewa čeká druhý náročný úkol. Špičkový jaderný vědec přijde o rozum, vezme si jako rukojmí naprosto nevinnou rodinu, pak při policejní akci jednoho z rukojmí zastřelí a převrátí celou čtvrť vzhůru nohama. Radiace nad New Yorkem prozradí sklad, kde před nedávnem někdo sestrojil jadernou bombu. Všechny důkazy svědčí o tom, že jde o spiknutí, jehož cílem je vyhladit jedno z amerických velkoměst. Gideon Crew musí stopovat členy teroristické buňky z New Yorku až do hor Nového Mexika a má jen deset dnů na to, aby je odhalil a zneškodnil. Přitom zjišťuje, že Ameriku možná čeká něco mnohem horšího než jaderný útok.

Zadní strana obalu: DOUGLAS PRESTON a LINCOLN CHILD přicházejí s dalším dobrodružstvím sympatického GIDEONA CREWA. Jen on dokáže zabránit teroristům, aby zaútočili zbraní hromadného ničení na hlavní město Spojených států.