Dobrodruh - Snílek - Romantik - Milovník přírody, historie, záhad a McDonald's

Literatura | Douglas Preston & Lincoln Child | Kód smrti

www.prestonchild.com

kod_smrti.gif
Kategorie: román: thriller

Hodnocení (maximálně 10): 9 **********

V této knize uvedli autoři na scénu svého nového hrdinu, Gideona Crewa. A premiéra je to opravdu povedená. Nosný motiv, totiž přeběhnutí převratnými informacemi disponujícího významného čínského vědce na druhou stranu, tu americkou, sice není úplně originální ani dech beroucí, nicméně celek je vždy tvořen detaily a v jejich propracování jsou Preston s Childem opravdovými mistry. Prokázali to i zde. Třešničkou na dortu pak je finále, strhující a neokoukané, navíc vystavěné z logických prvků, nikoli ryze účelových těžko uvěřitelných veletočů, prvků, jež zdobí jejich neobvyklost, a přitom mají punc reálnosti.

Text ze záložky: Představujeme vám Gideona Crewa: geniálního podvodníka a krále zlodějů. Dvanáctiletý Gideon Crew byl svědkem toho, jak jeho otce, špičkového matematika, obvinili z velezrady a zastřelili. Ve dvaceti se u matčiny smrtelné postele dozví pravdu: jeho otec byl křivě obviněný a úmyslně zavražděný. Těsně před svou smrtí ho matka poprosí, aby otce pomstil. Když teď má Gideon nový smysl života, připraví pro člověka, který zničil jeho otce i celou rodinu, nemilosrdnou pomstu. Jeho plán je geniální, propracovaný do posledního detailu a úspěšný. Zpovzdálí ho však kdosi pozoruje. Kdosi velmi mocný, na nějž Gideonovy jedinečné schopnosti udělaly velký dojem. Někdo, kdo přesně takového mstitele právě potřebuje. Nabídne mu dobře placenou, i když velice obtížnou práci. Pro Gideona může tato operace znamenat začátek nového života...

Zadní strana obalu: DOUGLAS PRESTON a LINCOLN CHILD, kteří stvořili oblíbeného agenta PENDERGASTA, ani tentokrát nezůstávají nic dlužni své pověsti skvělých literátů a uvádějí na scénu nového hrdinu - GIDEONA CREWA.