Dobrodruh - Snílek - Romantik - Milovník přírody, historie, záhad a McDonald's

Literatura | Douglas Preston & Lincoln Child | Pekelná síra

www.prestonchild.com

pekelna_sira.gif
Přišel si ďábel pro to, co mu náleží?
Kategorie: román: thriller, záhady

Hodnocení (maximálně 10): 10 **********

Román je první částí tzv. Pendergastovské trilogie. Volně na něj navazuje druhá (Tanec smrti) a třetí (Kniha mrtvých) část této série. Po přečtení Pekelné síry si je nejspíš také nebudete chtít nechat ujít.

Text ze záložky: Otisk paznehtu vypálený do zdi..., zápach síry ve vzduchu..., přišel si ďábel pro to, co mu náleží? Za dveřmi skvostného sídla v Hamptonu objeví zvláštní agent FBI Pendergast příšerný zločin, hrůzná jatka zdánlivě nadpřirozeného původu. Doutnající ostatky nechvalně proslulého uměleckého kritika Jeremyho Grovea a roztavený kříž, kterým mu ocejchovali hruď, se našly v zamčené a zabarikádované podkrovní místnosti. Otisk kopyta na prknech podlahy a zápach pekelné síry připomínající hrůzostrašné legendy o těch, kdo uzavřeli smlouvu s ďáblem. Pendergast ve spolupráci s policisty Vincentem D’Agostou a Laurou Haywardovou pročesává New York v naději, že najde jednoduché vysvětlení: zloduchem je jen člověk. Ale jejich hledání je vede přes exkluzivní kluby a luxusní ateliéry na Manhattanu až do rozpadajícího se, pověstmi opředeného hradu na italském venkově, kde před třiceti lety čtyři muži kouzlem přivolali něco... nepopsatelného.

Zadní strana obalu: Frustrující vraždy, starý mystický rituál a konspirace, která se týká celé zeměkoule, s kořeny v renesanční Florencii. Pokud se vám líbila ŠIFRA MISTRA LEONARDA, zamilujete si PEKELNOU SÍRU. Pendergast je úplný poklad. Vezměte ostrovtip Sherlocka Holmese, okořeňte domýšlivostí Trevanianova Nicholaie Hela, přidejte špetku dokonalé chuti - kulturní, nikoli kulinářské - Hannibala Lectera a máte Pendergasta. Román PEKELNÁ SÍRA dvojice Preston a Child má v sobě mrazivé napětí a značku puntičkářského bádání a smyslu pro detail. Autoři - a také Pendergast - prožívají doposud nejnebezpečnější a nejnapínavější dobrodružství.