Dobrodruh - Snílek - Romantik - Milovník přírody, historie, záhad a McDonald's

Literatura | Douglas Preston & Lincoln Child | Ztracený ostrov

www.prestonchild.com

ztraceny_ostrov.gif
Kategorie: román: thriller, záhady

Hodnocení (maximálně 10): 8 **********

Objev zvláštního druhu staré "mapy", přesněji jakéhosi cestovního průvodce, odstartuje expedici, která má za úkol vydat se na místa, jež "mapa" zachycuje, s cílem získání mimořádného přírodního léku. Časem se ukáže, že ona "mapa" představuje průběh jedné dobře známé, prastaré mytické výpravy. Přes nejrůznější úskalí a problémy mise úspěšně postupuje pořád dál, ovšem zničehonic se to celé zvrtne. Fascinující dobrodružství končí krvavou lázní a nenahraditelnou ztrátou. Ale i příslibem. Vyjde totiž najevo, že motivem pro získání onoho léku zcela mimořádně není lidská hrabivost, nýbrž snaha získat možnost napravit extrémně nebezpečnou situaci, kterou iniciátor akce kdysi, svou v jistém smyslu arogancí, způsobil, situací, jež je přímým důsledkem událostí popsaných v knize Ledová bariéra, přičemž v tomto ohledu mise byla úspěšná. Kniha Ztracený ostrov tak je příslibem, že se na obzoru rýsuje další nevšední dobrodružství.

Text ze záložky: Geniální zloděj Gideon Crew dobře ví, že trpí nevyléčitelnou chorobou a zbývá mu posledních deset měsíců života. Nemá proto chuť vyhovět podivínskému Elimu Glinnovi, který má pro něj další zakázku - aby ukradl list z Evangeliáře z Kellsu. A to tím spíš, že vzácnou středověkou památku chrání na výstavě v New Yorku nepřekonatelný bezpečnostní systém. Gideon dokáže nemožné, pergamen získá a brzy se dozví, proč o něj jeho zaměstnavatel tak stál. Pod nádhernou iluminací se má na stránce skrývat mapa popisující cestu k pokladu. Pečlivý výzkum přinese další překvapení: v cíli cesty neleží zlato ani drahokamy, ale něco mnohem vzácnějšího. Něco, co může Gideonovi zachránit život. Spolu s novou partnerkou Amy putuje Gideon Karibikem od jednoho skrytého orientačního bodu k druhému. Teprve když na ostrově nedaleko pobřeží Moskytů získají mocný všelék, uvědomí si, že zveřejnění jejich objevu lidem víc uškodí, než pomůže.

Zadní strana obalu: DOUGLAS PRESTON a LINCOLN CHILD přicházejí s třetím dobrodružstvím sympatického GIDEONA CREWA. Gideon má ukrást jedinečný pergamen, středověký Evangeliář z Kellsu. A v něm se skrývá mapa cesty k ostrovu, kde roste lotos. Mytická rostlina, jež je lékem na všechny nemoci.

prestonchild.com