Dobrodruh - Snílek - Romantik - Milovník přírody, historie, záhad a McDonald's

Literatura | Embéčkem kolem světa

www.mbkolemsveta.cz

embeckem_kolem_sveta.gif
Autor: Michal Vičar
Kategorie: cestopis: dobrodružství

Hodnocení (maximálně 10): 8 **********

Vizuálně pěkně a zajímavě zpravovaná kniha - díky strukturovanému povrchu desek působí už na první pohled dojmem luxusu a i uvnitř je nevšední, když sestává z několika graficky odlišených typů textu, jenž je doplněn humorně laděnými ilustracemi. Cesta je popisována zábavnou formou, přičemž líčení samotného putování obohacují tematické postřehy a zamyšlení. Kniha obsahuje i přehledové mapky cesty a několik bloků barevných fotografií na křídovém papíře.

Zadní strana knihy:
Dva mladí dobrodruzi, bratranci Michal a Martin, se bez jakékoli znalosti automechaniky vydali na cestu kolem světa v letitém autě Škoda 1000 MB, které překřtili na Julii. Michal Vičar vypráví s nadhledem a pokornou sebeironií příběh jejich sedmiměsíční výpravy napříč čtyřmi kontinenty a dvaadvaceti zeměmi. Dozvíte se, zda s embéčkem dokázali pokořit Transsibiřskou magistrálu a uniknout kolumbijským drogovým kartelům nebo jestli jsou krásnější stopařky v Hondurasu, či v Litvě. Prozradí vám, kolik defektů může československý vůz s rokem výroby 1969 na cestě kolem světa utrpět a kteří celníci jsou nejpřísnější. Vedle zeměpisných a historických zvláštností dalekých i blízkých krajů poznáte také povahy lidí, bez jejichž pomoci nebo jen podpory a obdivu by se bláznivý sen objet svět veteránem Julií těžko podařil.
Kniha Embéčkem kolem světa je inspirativním cestopisem, zachycujícím s humorem patálie cesty kolem zeměkoule, který vás bude bavit od začátku do konce. Současně je i příručkou přežití pro ty, kterým v garáži nedočkavě dřímá auto po dědečkovi!

"Před takovým počinem nelze než smeknout"
Autorevue.cz