Dobrodruh - Snílek - Romantik - Milovník přírody, historie, záhad a McDonald's

Literatura | Království kostí

www.stephengallagher.com

kralovstvi_kosti.gif
Vyměníte duši za věčný život?
Autor: Stephen Gallagher
Kategorie: román: historie, thriller, záhady

Hodnocení (maximálně 10): 10 **********

Zajímavý román se zvláštní atmosférou doby, která, ač v ní při srovnání s dneškem byl život v lecčem složitější, vykazuje nepopiratelný půvab, půvab představitelného, vzdáleného, nedosažitelného. Neokoukaná zápletka, čtivé zpracování, překvapivé mikro‑zvraty. V této knize se nemusíte prodírat spoustou stránek nijak zvlášť zajímavého příběhu před tím, než se dočkáte jakés takés satisface v podobě závěrečného rozuzlení. Tady vás zaujme už příběh sám.

Text ze záložky: KRÁLOVSTVÍ KOSTÍ je příběh s napínavou a originální zápletkou. Tom Sayers, bývalý boxerský šampión, vyráží znovu do boje. Je nespravedlivě obviněn ze zabíjení mladičkých tuláků, jejichž znetvořené mrtvoly jsou nacházeny vždy po odjezdu kočovné herecké společnosti, jejíž turné zajišťuje. Aby očistil své jméno, utíká před policií a vydává se pátrat do světa hudebních sálů a kočovných zápasnických šapitó. Impulzem k rozkrytí mysteriózní záhady se stane náhodné setkání v zábavním parku ve Filadelfii v roce 1903. Ale zatímco Sayers hledá pravdu skrytou za vraždami, jeho samotného zas neúnavně pronásleduje detektiv inspektor Sebastian Becker. Indicie se zjevují v temných uličkách, v zákulisí divadel i v domech se špatnou pověstí. Sayersova cesta za pochopením hrůzných kořenů legendy staré jako zlo samo se pak přesouvá z prostředí anglických provinčních divadel do významného londýnského Lyceum Theatre a sleduje stopy směřující až do vysoké společnosti přetvářejícího se amerického Jihu. Sayers se zoufale snaží zajistit bezpečí herečky Louisy Porterové, obrátí se proto s prosbou o pomoc na starého přítele Brama Stokera. Jenže Stoker, propojený s okultním prostředím viktoriánské doby, dovede Sayerse k odhalení větších nebezpečí, než jaká si dokázal představit. Sayers je vtažen do víru posedlosti, zrady a sebeobětování - ve kterém se ani čistý člověk nemusí vyhnout prokletí - a musí čelit důsledkům absurdní dohody: výměny duše za příslib věčného života.

Zadní strana obalu:
KRÁLOVSTVÍ KOSTÍ překračuje kontinenty i dekády a dotýká se všech vrstev společnosti. Kniha popisuje nelehké životy těch, s nimiž Tom Sayers přichází do styku, splétá jejich životní příběhy až k mučivému vrcholu, který vás nenechá chladnými, ačkoliv při něm v žilách stydne krev.