Dobrodruh - Snílek - Romantik - Milovník přírody, historie, záhad a McDonald's

Literatura | Písečný muž

www.larskepler.com

pisecny_muz.gif
Autor: Lars Kepler
Kategorie: román: detektivka, thriller, záhady

Hodnocení (maximálně 10): 9 **********

Sériový vrah je za mřížemi. Nové oběti však přibývají a ty staré se zase objevují mezi živými. Přinejmenším jedna z nich. Zajímavá zápletka, originální motiv zločinů, brilantně vystavěný příběh, gradující napětí. Prostě skvělý román, který by ovšem klidně mohl být o 2 odstavce kratší. Obavy z překombinovaného vyústění, jež se začaly podvědomě ozývat o pár stránek dříve, při vypořádávání se s hlavním záporným hrdinou, se jejich prostřednictvím naplnily. Eskalaci dramatu to nijak nepomohlo, naopak to trochu pokazilo celkový dojem. Ale opravdu jen nepatrně.

Text ze záložky: Jedné chladné zimní noci se na železničním mostě ve Stockholmu objeví mladý muž. Je vychrtlý, silně podchlazený a má legionářskou nemoc. V nemocnici vyjde najevo šokující fakt: podle registru obyvatel má být mladík již sedm let po smrti. Jak je to možné? Vždyť z jeho vraždy je podezřelý sériový zabiják Jurek Walter, kterého před třinácti lety zatkl komisař Joona Linna a který byl odsouzen k doživotní izolaci na uzavřeném psychiatrickém oddělení. Starý případ je nutno znovu prošetřit. Sériový vrah je obestřen spoustou záhad. Je třeba jednat rychle, neboť čas je neúprosný. Co když je dosud naživu i mladíkova sestra, která tehdy zmizela spolu s ním? Lars Kepler svým čtvrtým románem překonává veškerá očekávání.

Zadní strana obalu:
Typický Keplerův román, jehož stránky budete doslova hltat. Efektivně vystavěné kapitoly zkrátka čtenáři nedovolí, aby se od knihy odtrhl.
UPSALA NYA TIDNING

Jediné, co můžete udělat, je dočíst knihu až do konce. Upozornění: Pokud ji otevřete, nebudete už moci přestat. Je to hrozné. Je to děsivé. Je to nádherně vzrušující.
SUNDSVALLS TIDNING

Dobře známá struktura Keplerových knih je okořeněna dokonale vystupňovaným napětím. Krátké kapitoly, paralelní vodítka, zpočátku nevysvětlitelné stopy, vytříbený smysl pro styl a nečekané změny tempa.
HALLANDS NYHETER