Dobrodruh - Snílek - Romantik - Milovník přírody, historie, záhad a McDonald's

Literatura | Temné kouty

gillian-flynn.com

temne_kouty.gif
Autor: Gillian Flynnová
Kategorie: román: detektivka, thriller

Hodnocení (maximálně 10): 7 **********

Drsně, místy obhrouble napsaný román, což koresponduje s daným tématem a účinně dokresluje atmosféru líčených událostí, avšak nemusí to každému vyhovovat. Příběh plný smutku, beznaděje, deprimace; příběh probouzející emoce a vyvolávající na zvědavosti založené napětí. V gradujícím finále pak dojde k vcelku překvapivému rozuzlení.

Text ze záložky: Libby Dayové bylo sedm, když se její matka a dvě sestry staly oběťmi "satanistické vraždy" v kansaském městečku Kinnakee. Libby přežila - a u soudu všechny šokovala svědectvím, že je zabil její patnáctiletý bratr Ben. O pětadvacet let později ji vyhledají členové neoficiálního spolku zaměřeného na notoricky známé zločiny. Doufají, že objeví důkazy svědčící o Benově nevině. Libby zase doufá, že na své tragické minulosti něco vydělá... Psychothriller Temné kouty, jenž byl v roce 2009 vyhlášen časopisem Publishers Weekly nejlepší knihou roku, se stal předlohou k filmové adaptaci: hlavní roli Libby přijala Charlize Theronová (držitelka Oscara za snímek Zrůda).

Zadní strana obalu:
"Pokud jde o současný thriller, Flynnová momentálně nemá konkurenci. Dokonalá znalost všech detailů souvisejících s tématem, promyšlené dávkování napětí, téměř bezchybná psychologická kresba - tady by jí pár autorů ještě mohlo dýchat na krk. Ona však má nadto ještě skvělý styl."
- databazeknih.cz -

"Flynnová nepíše pro slabé povahy a číst se má jen na vlastní nebezpečí."
- Mladá fronta DNES -

"Flynnová vše líčí sice jednoduše a přímočaře, ale přesto dostatečně sugestivně, zvraty a odhalení umí dávkovat jako thrillerová rutinérka."
- iLiteratura.cz -