Dobrodruh - Snílek - Romantik - Milovník přírody, historie, záhad a McDonald's

Literatura | Vražedný čas

www.trishjmacgregor.com

vrazedny_cas.gif
John Lutz: " ... mrazivě tajemné ... "
Autor: T. J. MacGregorová
Kategorie: román: sci-fi, thriller

Hodnocení (maximálně 10): 6 **********

Pěkným stylem napsaný, na fenoménu cestování časem vystavěný román, který ovšem nejde do hloubky problému ani nenabízí uspokojivé odpovědi na množství spekulativních otázek, jež toto těžko uchopitelné téma vyvolává. Jedná se o vcelku příjemné, avšak zapomenutelné čtení o ničem.

Zadní strana obalu:
Nora McKeeová nikdy nezapomněla na ten strašlivý večer před třiadvaceti lety, kdy do jejich domu vtrhli federální agenti a odvlekli její matku neznámo kam. Dlouhé čtyři roky se otec pokoušel zjistit proč,ale marně. V Noře tak zůstal bolestný pocit neuzavřené životní kapitoly - a teď se to děje znovu! V přeplněné restauraci za bílého dne přicházejí dva agenti pro jejího manžela, jemuž právě oznámila, že se s ním chce rozvést. Nora se ocitá na útěku, pronásledována stínovou organizací, která se nezastaví před ničím ve snaze ochránit přísně utajovaný projekt, zdaleka přesahující hranice představivosti. Experiment, který měl původně sloužit jako účinný lék proti nespavosti, vykázal totiž před třiceti lety pozoruhodné vedlejší účinky - možnost cestovat časem...

Mrazivý akční sci-fi thriller, jehož děj propojuje období bouřlivých šedesátých let 20. století s rokem 2006, je dílem T. J. MacGregorové, držitelky ceny Edgara Allana Poea za román Out of Sight. Její knihy jsou úspěšné nejen ve Spojených státech amerických, ale po celém světě.