Dobrodruh - Snílek - Romantik - Milovník přírody, historie, záhad a McDonald's

Literatura | Zapomenuté jezero

josef.pecinovsky.cz

zapomenute_jezero.gif
Autor: Josef Pecinovský
Kategorie: cestopis, román: historie, dobrodružství, mystika, záhady

Hodnocení (maximálně 10): 7 **********

Kniha je směsí skutečnosti a fikce, přičemž část této fikce je pojata jako pohádkově laděná fantazie. Klíčem k příběhu je původně skrytý text ve starém cestopisu, jenž je majiteli díla inspirací při jeho vlastní výpravě. Na pozadí pátrání majitele cestopisu, které onen text vyvolá, popisuje autor románu přitažlivou formou Afriku za časů známého cestovatele Emila Holuba, přičemž seznámí čtenáře s postavou jeho současníka, rovněž cestovatele, Čeňka Paclta, zabrousí mezi hledače diamantů a vyšle Holuba k záhadnému, na mapách nezaznamenanému jezeru, což se ukáže být vstupní branou do skrytého světa. Tento svět je založen na zajímavé myšlence, avšak ve spojení právě s Holubem působí jeho podoba přece jen poněkud bizarně.

Zadní strana obalu:
"Českými dějinami putují zlomky karmínového kamene. Jen občas se vynořují z času a opět v něm beze stopy mizí. Nikdo si ale není jist, zda kdysi tvořily celek, zda přinášejí štěstí nebo smůlu, nikdo doposud neodhalil jejich tajemství."
Autorem třetí knihy edice Kroniky karmínových kamenů je tentokrát Josef Pecinovský, který zavede čtenáře za doktorem Emilem Holubem do nitra Afriky k tajemnému zapomenutému jezeru. Vyšle v jeho stopách současného amatérského cestovatele Lebedu, jemuž se podařilo objevit neznámý Holubův cestopis... a dobrodružství na černém kontinentu může začít.