Dobrodruh - Snílek - Romantik - Milovník přírody, historie, záhad a McDonald's

Různé | První výročí

8.10.2010

narozeninovy_dort.gif

Dnes uběhl jeden rok od spuštění tohoto webu. Za tu dobu se ukázalo, že čas je ‑ jako obvykle ‑ silný nepřítel a tak je nutné uznat, že existují minimálně dvě témata, která na první pohled jeví veškeré známky tzv. pomníčků. Jsou to: dokončení série o Ostrově dubů a rozšíření článku na téma určování stáří stromu.

V obou případech jsou příčiny nerealizace zcela opačné. Zatímco u určování stáří stromu se jedná o prostý nedostatek podkladů, s Ostrovem dubů je to přesně obráceně. V souvislosti s ním se totiž objevil nový zdroj informací, jehož zpracování vyžaduje čas. Pokud by vše ostatní mělo jít stranou, znamenalo by to poměrně dlouhou dobu bez jakéhokoli nového příspěvku a velkykluk.cz by tak mohl působit dojmem mrtvého webu. Proto se průběžně pracuje i na časově méně náročných projektech, což ovšem v praxi znamená posunutí pokračování série o Ostrově dubů na ještě později. Všem, které toto téma zajímá a jsou snad zklamaní jeho zdánlivým přerušením, patří omluva a slib, že od teď se na něm bude pracovat o to intenzivněji. Jeho dokončení je nyní prioritou!

Byl zde zmíněn termín "mrtvý web“. Podle všeho se právě takovým webem, kde už dlouho nebyla provedena žádná aktualizace, stala 1trafika.cz, uvedená na těchto stránkách v článku Měsíční jeskyně, sekce záhady. I když se jejím autorům zjevně nepodařilo dokončit to, co si předsevzali, je jimi jen částečně zpracovaná problematika přijatelným přínosem tématu a tak 1trafika.cz zůstává nadále součástí článku s tím, že, nedojde-li ke změně, bude po roce od zveřejnění odkazu na ni (tedy 1.11.2010) označena jako mrtvý web.


• Autorská práva k obrázku na této stránce nenáleží tomuto webu.
• Obrázek na této stránce podléhá licenci Uveďte autora - Zachovejte licenci 3.0 Unported; autor Morburre
• Zdroj obrázku: commons.wikimedia.org